Треба відвідати

10 місць Стамбулу, які варто відвідати

Illustration

Еріка Фінк

22 травня, 2019

Illustration

Стамбул – одне з найбільш відвідуваніших міст планети. Тут є чим здивувати та вразити гостя. Сюди варто їхати на тиждень як мінімум. Адже, територія, яку варто дослідити є надзвичайно велика. Ми постаралися відвідати за 7 днів все найцікавіше у різних куточках Стамбулу. Отже, по черзі представимо ці місця.
Блакитна мечеть
Блакитна мечеть – візитівка мусульманської культури, а, отже, і самих турків. Це масштабна будівля, яку можна безкоштовно відвідати. Це її перевага над іншою не менш популярною мечеттю Айя- Софія.  

Illustration

Блакитну Мечеть варто подивитися, щоб хоч раз відчути мусульманську культуру на собі, адже перед входом всередину потрібно вимити ніжки, вдягнути хустину, закрити голі частини тіла. А в самій мечеті зняти взуття. Варто погуляти у внутрішньому дворику і роздивитися шедевральність архітектури Османської імперії. Місце унікальне та незвичне.
Район Галата
Найвідоміший район Стамбулу – це район Галата, до якого веде славнозвісний міст Галата і головною пам’яткою є вежа Галата. 

Illustration

В районі Галата потрібно гуляти вузенькими, не головними вуличками. Обов’язково звертайте з популярних вулиць на бічні, і знайдете там багато цікавого: архітектуру, стріт-арт та заклади для місцевих.
Ґранд Базар
Найголовніше та найстаріше місце в районі СултанАхмет є Ґранд Базар – найбільший у світі базар! Чого там тільки не має. Колоритне місце, в якому можна заблукати, випити чаю, поторгуватися з продавцями за речі і вийти виснаженим, проте задоволеним від відвідування такого атмосферного місця.

Найбільш вражаючі речі, які можна знайти в ҐрандБазарі –це турецькі світильники. А ще цікаво прогулюватися вуличками такої старої будівлі.

Illustration

ТЦ “Форум Стамбул”
Для контрастного шопінгу можна поїхати у найбільший в Європі торговий центр “Форум Стамбул”. Масштабне місце, в якому також можна годинами блукати, а поряд через красивий міст можна завітати до IKEA. 

Illustration

Принцеві острови
Стамбул не обмежується відвідуванням лише материкової частини. Цікавим місцем є Принцеві острови, які знаходяться за 30 км від берегів Стамбулу. 

Illustration

Сюди варто приїздити навіть тому, що можна насолодитися самим доїздом – плисти 1,5 год на кораблику. Самих островів є декілька, можна заздалегідь подивитися, на якому краще вийти, або ж відвідати усі)) Класною традицією є те, що по приїзду на острови варто брати напрокат велосипеди та пізнавати острів, катаючись по стрімких вуличках. Відчувається контраст: гуляння шумним насиченим Стамбулом і катання на велосипеді тихим порожнім островом. Або можна засмагати та купатися – кажуть, що тут чистіша вода, ніж біля берегів Стамбулу.
Вулична їжа
Ще варто розповісти, що Стамбул славиться своєю колоритною вуличною їжею. Тут справді є багато цікавого, що варто скуштувати хоча б один раз. Найпопулярнішим є БеликАкмек (риба в булці) та морозиво.

Illustration

Особливим місцем для любителів цікавих сучасних закладів для посиденьок та кавування є кілька вуличок в промисловому районі, на яких зовсім нещодавно стало популярно відкривати заклади харчування. Тут на кожному кроці є щось цікаве, що так і хочеться відвідати.